איך בחירת דומיין משפיעה על קידום האתר?

בשנים האחרונות ובמיוחד בתקופה באחרונה, כאשר מגפת קורונה התפרצה בעולם, יותר ויותר בעלי עסקים בוחרים לשווק את שירותיהם ותוצריהם בעזרת רשת אינטרנט.

בראשית הדרך, כל בעל העסק נתקל בצורך לבחור שם דומיין לאתר. מכיוון, שזה נושא חשוב, החלטנו להקדיש לו עוד כתבה אחת.

אז כולם יסכימו, שדומיין – הינו תעודת זהות של העסק בעולם הדיגיטלי ויש לכך משמעות. לכן נחודד את העניין בחירת דומיין ונעבור על מאפיינים חשובים, שעליהם כדאי לשים לב.

איך בחירת דומיין משפיעה על קידום האתר

הדבר הראשון שתבדקו לפני רכישת דומיין – וותק. לא, לפני הרבה זמן, לוותק של דומיין הייתה השפעה אדירה על קידום האתר ברשת. אבל, אז הגיע עדכון ותמונת המצב השתנתה.  החשיבות של פרמטר הזה ירדה, אבל יחד עם זאת גוגל יעדיף אתר עם דומיין וותיק, בתנאי שהאתר איכותי, מציג תוכן תואם וכמובן פרופיל הקישורים טכני ותקין.

בדיוק בנקודה זו נוגעים לנושא חשוב מאוד קישורים. ישנן שמועות, שדווקא בגלל זה גוגל הורידו את חשיבות וותק של האתר. מכיוון, שהיה קשה להבין, האם זה אתר איכותי או משמש לבנייה והחלפה שה הקישורים.

לכן, תמיד מומלץ לבדוק איזה קישורים קיימים לדומיין שבחרתם. אם זה קישורים איכותיים, אז בהתנהלות נכונה, תוכלו להרוויח מהם, אבל אם הקישורים הם קישורי זבל, אז עדיף לחשוב על שם דומיין אחר.

דרך אגב בעזרת כלי, שנקראת WHOIS  ניתן לבדוק את כל ההיסטוריה של דומיין ולדעת למי הדומיין הספציפי הזה היה שייך, מתי נוצר דומיין, מתי בפעם אחרונה השתמשו בו, שרתי DNS שלו ועוד כמה נתונים.

אז אם הנושא של הוותק מובן, נעבור בקצרה על פרמטרים נוספים שכדאי לשים לב עליהם. למשל אורך של דומיין, כמה שיותר קצר כך יותר טוב. ההסבר הוא פשוט, קודם כל יותר קל לזכור אותו וגם לכתוב ללא טעויות, דבר נוסף, דומיין קצר יאפשר לכם לתת שמות יותר ארוכים לעמודים באתר עצמו, שיוצגו אחרי זה בחיפוש בגוגל בצורה יותר שלמה ונעימה לגולש. כאן, זה גם המקום להתייחס לכך, ששם אמור להיות קליט, ברור לכולם למה. נקווה, שאין צורך בהסבר.

דבר האחרון שנתייחס אליו, זה סיומות. ישנם חילוקי דעות, לגבי השפעת סיומות של דומיין על קידום האתר בגוגל. ישנם טוענים, שבישראל יותר קל לקדם אתרים עם סיומות ישראליות – co.il, מנגד ישנם אחרים, שטוענים שזה בכלל לא משנה, איזה סיומת בחרתם. דרך אגב, אתם בוודאי נתקלתם בדומיינים בעברית, ולמרות שזה נשמע מפתע, עדיין מומלץ לרכוש דומיין באנגלית, מכיוון, שדומיין בעברית, בשורת קוד תמיד יראה יותר ארוך ומסורבל וזה כמובן לא יראה טוב. דרך אגב, נתייחס גם לדומיינים, אשר מורכבים ממספרים מסוימים, הם גם עלולים לסבך אותכם, מכיוון שכאשר תמסרו בעל פה או בטלפון שם של הדומיין, הנמען לא ידע האם הספרה אמורים לכתוב בצורה ספרה או מילה, מסיבה זו מומלץ להימנע גם מכל מיני מקפים.