איך לפתוח בלוג מצליח – מדריך מפורט

בזמן שמשק נמצא במצב אינו פשוט, יותר ויותר בעלי עסקים מחפשים דרכים להרחיב את מעגל לקוחות. במאמר הבא נחשוף איך בדרך לא ישירה אלא בעקיפין לחשוף את העסק או שירותיהם לעוד ועוד אנשים. חשוב לציין שזו דרך שיכולה להתאים למגוון מאוד רחב של נותני שירות, לבעלי עסקים מכל התחומים כמעט. ניקח לדוגמה מספר עסקים. למשל משרד עורכי דין, שמתעסק בנושא הגירה לארצות הברית יכול בבלוג לספר על שלבים בתהליך הגירה, על מסמכים שחייבים להכין, לתת טיפים והמלצות בשביל לעבור את התהליך בצורה חלקה.

איך לפתוח בלוג מצליח ללא מאמץ

 

אם ניקח לדוגמה עסק, שמוכר חומרי בניין, אז בבלוג שלו ניתן לספר לאנשים על חומרים חדישים שיצא, על כלי עבודה חדשים ועד שיטות צביעה, בנייה ועוד. כאשר נדבר על עסק שבונה רהיטי גינה מעץ כמו כסאות נדנדה, נדנדה לגינה וספסלים, אז בבלוג הם יכולים לחלוק מידע עם אנשים בנושא שיטות טיפול ושמירה ברהיטי עץ, בחירת מודל המתאימה של רהיט ועוד. אם נדבר על בלוג של ספר, אז בו ניתן לכתוב על טרנדים החמים, על חומרים לטיפוח שיער. כך לפי הדוגמאות הבנתם שכמעט אין תחום, שבעקביותו לא ניתן היה לפתוח בלוג.

בלוג עצמאי או בלוג בפלטפורמה משותפת?

קודם כל מומלץ להחליט האם אתם הולכים על הקמה של בלוג חינמי או בתשלום. ישנם מספר פלטפורמות, שתוכלו להיעזר בהם או לחלוטין להקים בלוג עצמאי, שיהיה בבעלות בלעדית שלכם. ההבדל המהותי ביותר זה עניין של תשלום. אם תשתמשו בפלטפורמה המארחת בלוגים, לא תצטרכו להוציא אפילו שקל אחד לעומת בלוג פרטי. נראה שזה גם היתרון היחיד של הפלטפורמות החינמיות. ההמלצה החמה שלנו לפתוח  כבר מהתחלה בלוג מקצועי ועצמאי על פלטפורמה של מערכת וורדפרס. לכך יש כמה יתרונות. קודם כל, זה בלוג בבעלות שלכם בלעדית, שמתנהל בדיוק כמו אתר וניתן לקדם אותו ברשת.

מה צריך בשביל לפתוח בלוג מוצלח?

בשביל פתיחת בלוג תצטרכו לבצע רכישת דומיין וחבילת אחסון אתרים בסיסית. כיום קיימים אתרים שבהם ניתן לרכוש גם דומיין וגם אחסון, כמו למשל בחברת אחסון אתרים JETSERVER , המציעה שרתים מהירים, מאובטחים ולא פחות חשוב גם תמיכה טכנית זמינה ומקצועית.

איך לפתוח בלוג מצליח

לאחר שביצעתם רכישה, תבחרו תבנית המתאימה לניהול בלוג, בדרך כלל ישנם כמה תבניות חינמיות, שיכולות להתאים בשלבים התחלתיים ולאחר שהתבנית מתעדכנת ובלוג עולה לאוויר, נשאר רק להוסיף תוכן. זה אתם תעשו בעזרת פאנל ניהול של מערכת וורדפרס. מומלץ מאוד לפתו חשבון בגוגל אנלטיקס בשביל לראות את הנתונים הקשורים לבלוג. למשל: למספר המבקרים, מאיפה הם מגיעים, לאיזה עמוד יש יותר כניסות, כמה זמן גולש נימצא באתר שלכם, האם הוא עובר לכתבות אחרות ועוד מגוון גדול של פרמטרים שיכולים לעזור לכם בקידום של הבלוג ברשת החיפוש.

המלצה חמה נוספת, לאחר שהבלוג באוויר, תקפידו להוסיף תוכן אליו על בסיס קבוע, זה מאוד יעזור בקידום.