איפה כדאי לקנות דומיין?

השאלה איפה כדאי לקנות דומיין עתיקה כימי האינטרנט… דומיין הינו שם מתחם, כלומר הכתובת אותה אנו מזינים בשורת ה- URL של הדפדפן על מנת להגיע לאתר מסוים. מאז שהאינטרנט נכנס לחיינו באמצע שנות ה- 90′ של המאה ה-20, בעלי אתרים חייבים לקנות דומיין על מנת שאתר האינטרנט שלהם יוכל לפעול ברשת האינטרנט ולהיות זמין עבור קהל היעד שלהם בארץ, בעולם או בשניהם.

איפה כדאי לקנות דומיין

 

התשובה מורכבת ממספר גורמים אשר מהווים נקודות ייחוס להשוואה בין ספקי דומיינים בישראל ובחו”ל, כאשר לצורך הדיון במאמר זה, נתייחס בעיקר לספקי דומיינים בישראל. במידה ואתם שואלים איפה מומלץ לקנות דומיין בחו”ל? – אנו ממליצים כי תעקבו אחר נקודות הייחוס שנעלה במאמר זה ותיישמו אותן גם עבור ספקי דומיינים בחו”ל (אם קיים הבדל משמעותי בין ספקי דומיינים בישראל לבין ספקי דומיינים בחו”ל, אנו נציין זאת לגופו של עניין).

רוצים לקנות דומיין ישראלי או בינלאומי!

צלצלו עוד היום לחברת ג’טסרבר אחסון אתרים בע”מ:

077-5452546

 

 נקודות ייחוס להשוואה

סיומת הדומיין: שאלת מישנה לשאלה איפה שווה לקנות דומיין הינה השאלה מהי סיומת הדומיין אותה אנו רוצים לקנות? סיומת דומיין יכולה להיות ישראלית כגון co.il או בינלאומית כגון com או net, אולם קיימות סיומות דומיין ייעודיות לתחומי עיסוק כגון coffee עבור בתי קפה, support עבור אתרי תמיכה וכדומה. מומלץ לקנות דומיין בעל סיומת המתאימה לקהל היעד של האתר, כך שאתר המיועד לקהל יעד בישראל יקבל את הסיומת co.il ואתר בעל קהל יעד בחו”ל יקבל סיומת בינלאומית.

כדאי לקנות דומיין דרך אתר המציע בחירה בין אפשרות קניית דומיין ישראלי או דומיין בינלאומי.

שם הדומיין: שם הדומיין הינו פונקציה של מיתוג, משחק מילים וכמובן – היות שם הדומיין פנוי לקניה או תפוס על ידי אתר אחר. על מנת למצוא את שם הדומיין המתאים ביותר תחת הסיומת הרצויה, יש לעשות שימוש במנוע חיפוש דומיינים אשר יציג עבור כל שם דומיין הודעה באם דומיין זה פנוי לרכישה או תפוס.

כדאי לקנות דומיין באתר אשר מאפשר ביצוע חיפוש שמות דומיינים תחת מבחר סיומות ועבור כל חיפוש, יציג הודעה אם ניתן לרכוש את שם הדומיין או שהוא כבר תפוס.

איפה כדאי לקנות דומיין בישראל או בחו'ל

 

מחיר: שאלת מחיר הדומיין הינה מהותית עבור רכישת דומיין. קיימת שונות במחירי דומיינים, כאשר ספקי דומיין בחו”ל יציעו דומיינים בינלאומיים במחירים נמוכים מעט לספקי דומיינים בישראל. יש לציין כי קיימים דומיינים מבוקשים אשר עלותם יכולה להיות מאות ואף אלפי דולרים. מומלץ לבצע סקר שוק לפני קניית דומיין על מנת למצוא ספק דומיינים אמין אשר מציע מחירים אטרקטיביים ותחרותיים בשוק, אולם חשוב מאד לזכור כי נושא האמינות של אתר המוכר דומיינים זולים הינו קריטי, היות וקיימים לא מעט אתרים אשר מציעים דומיינים במחירים זולים אולם אתרים אלו הינם אתרי עוקץ.

כדאי לקנות דומיין בזול רק באתר בעל מוניטין רב שנים בעולם הדומיינים, על מנת להיות בטוחים כי המחיר הנמוך של הדומיין אינו מלכודת אלא עסקה אמיתית ולגיטימית.

חידוש אוטומטי או ידני: למן היום בו קונים את הדומיין, כל שנה (או כל תקופה עבורה נקנה הדומיין) יש לחדש את הדומיין על ידי קנייתו מחדש. במידה ולא קונים מחדש את הדומיין, הדומיין משתחרר לציבור וכל אחד יוכל לקנות את הדומיין. על מנת לשמר את הדומיין יש אם כן לחדש אותו כל שנה. אפשרות חידוש הדומיין יכולה להיות אוטומטית – פרטי כרטיס האשראי נשמרים באתר ממנו נקנה הדומיין ובתאריך החידוש, מחייב האתר את כרטיס האשראי באופן אוטומטי. בצורה זו, אין צורך לזכור את תאריך חידוש הדומיין ולבצע באופן ידני (יזום) את פעולת התשלום עבור הדומיין. אפשרות אחרת לחידוש הדומיין הינה על ידי ביטול אפשרות החידוש האוטומטי וביצוע פעולת תשלום ידנית (יזומה) בתאריך חידוש הדומיין. אפשרות זו מתאימה לבעלי אתרים אשר אינם בטוחים כי יחזיקו את האתר שלהם למשך תקופה ארוכה ומעדיפים לבצע חידוש יזום (ידני) במידה והם מחליטים על הארכת משך תקופת פעילות האתר לפחות לשנה.

כדאי לקנות דומיין באתר אשר מאפשר ללקוחותיו הן אפשרות חידוש הדומיין אוטומטית כל תקופה והן אפשרות חידוש הדומיין באופן יזום (ידני) בתום כל תקופה.

איפה כדאי לקנות דומיין ואיזה סיומת לבחור

 

חשבונית מס קבלה: נקודה זו מהווה הבדל נוסף בין קניית דומיין אצל ספקי דומיינים בישראל לבין קניית דומיין אצל ספקי דומיינים בחו”ל – ספקי דומיינים בחו”ל לא יספקו חשבונית מס קבלה בגין רכישת הדומיין, אלא רק קבלה. עבורנו – צרכני דומיינים בישראל, חשוב מאד לקבל חשבונית מס קבלה בגין קניית דומיין היות וחשבונית זו מוכרת לצרכי מס וניתן להצהיר על קניית הדומיין כהוצאה מוכרת.

כדאי לקנות דומיין רק אצל ספק דומיינים ישראלי אשר בגין רכישת הדומיין מספק חשבונית מס קבלה המוכרת לצרכי מס כהוצאה מוכרת.

שירות משולב: קניית דומיין הינה שלב בדרך להעלאת אתר אינטרנט לרשת. השלב הבא הוא אחסון אתר האינטרנט בחברת אחסון אתרים, על מנת לאפשר לאתר לפעול תחת הדומיין. למעשה, קניית דומיין ללא קניית אחסון אתרים, לא תאפשר לאתר לפעול ברשת האינטרנט תחת הדומיין שקנינו. מומלץ לקנות דומיין בחברה אשר מציעה שירות משולב של קניית דומיין וגם אחסון אתרים, על מנת לנהל את הדומיין באותו מקום בו מנוהל אחסון האתר. יש בכך שיקול של נוחות – שיקול של ריכוז תחום האינטרנט תחת קורת גג אחת. שיקול זה מייתר את הצורך ביצירת חשבונות נפרדים באתר המוכר דומיינים ובאתר המספק אחסון אתרים ומייתר את הצורך להזין ולשמור פרטי כרטיס אשראי בשני אתרים שונים ונפרדים זה מזה. כמו כן, התמיכה הטכנית לניהול הדומיין וניהול אחסון האתר (הקשורים זה בזה ממילא) תהיה גם היא תחת קורת גג אחת.

אז איפה כדאי לקנות דומיין – כדאי לקנות דומיין בחברה אשר מציעה ללקוחותיה שירות משולב של קניית דומיין וגם אחסון אתרים, על מנת ליהנות משני שירותים קריטיים תחת קורת גג אחת.

לסיכום, איפה כדאי לקנות דומיין?מומלץ לקנות דומיין רק בחברת אחסון אתרים בעלת מוניטין, אשר מאפשרת לכם לקנות דומיין ישראלי או בינלאומי במחיר תחרותי, מספקת לכם חשבונית מס קבלה, מאפשרת לכם לבחור בין חידוש אוטומטי של הדומיין או חידוש ידני (יזום) וכן, מספקת לכם שירות משולב של רכישת דומיין עם אחסון אתרים: ג’טסרבר אחסון אתרים – צרו עמנו קשר ואנו נסייע לכם לקנות את הדומיין המתאים לאתר האינטרנט שלכם.

 לצורך רכישת דומיין צלצלו עוד היום לחברת ג’טסרבר אחסון אתרים בע”מ:

077-5452546