אתר חנות לעסק – מה צריך לדעת?

כיום, זה כבר לא סוד, שרשת אינטרנט הפכה לאחד מערוצי הפרסום ושיווק הפופולרי והיעיל ביותר. אם פעם, היה לאנשים חשוב לבוא לחנות, לראות ולהרגיש את המוצר בצורה פיזית ומחושית, היום רב האוכלוסייה מעדיפה לחסוך זמן ולהזמין ברשת. דרך אגב גם בחירה ברשת היא יותר מגוונת, הרי אם פעם היינו צריכים להסתובב בין החנויות, היום בלחיצת כפתור אחד ניתן “להסתובב” בין כמה חנויות בכמה דקות. כבר לא נדבר על זמן “הקורונה” … אתר חנות יכול להתאים כמעט לכל תחום העסקים, שמציעים מוצרים ללקוחות, זה יכול להיות עסק, שמוכר נדנדה לגינה או כל רהיט גן אחר, עסק, שמציע חומרי בניין, עסק שמוכר קורסים למיניהם ועוד ועוד ועוד.

לאחר שהבנו, שמסחר האלקטרוני תופס היום נפח אדיר מהמסחר וגם לא יודע גבולות, כך שניתן באותה פשטות לשלוח מוצרים ללקוחות בארץ וגם בחו”ל. בואו נבין איך בפועל מתבצעת הקמת אתר חנות והאם זה כל כך מסובך?

אתר חנות לעסק

ישנם מספר מערכות, שמיועדות לבניית אתר חנות, הנפוצה ביותר זו מערכת וורדפרס. זאת מערכת נוחה ופונקציונלית, שמאפשרת לבנות חנות מקוונת עם התאמות אישיות עד כמה שניתן. בגדול, בניית אתר חנות אינה שונה בהרבה מבניית אתר רגיל, למעשה זה אותו אתר בתוספת פיצ’רים נוספים כמו מערכת ניהול מלאי, מערכת סליקה ועוד. מטרה של האתר היא להיות נוח למשתמש וגם לבעל האתר. בעל האתר צריך לדעת לתפעל את האתר ללא קשיים. הרי הוא חייב לדעת לעלות מוצרים חדשים, לעדכן מלאים של מוצרים קיימים, לדעת איפה ניתן לראות את כל פריטים של ההזמנה ולעדכן אותם במידת הצורך.

הרבה פעמים נשאלת השאלה כמה זה יקר לבנות אתר חנות? לא ננקוב במספרים מדויקים, מכיוון שזה קשור לפרמטרים רבים כמו עיצוב ועוד. אבל כן נגיד, שזה עסק לא יקר מידי. בהתחשב, שלרב ההשקעה היא חד פעמים, אז לטווח ארוך הקמת אתר חנות- זה עסק משתלם מאוד.

עוד שאלה, שמתעוררת אצל בעלי העסקים: למה אני צריך אתר משלי, כאשר אני יכול להשתמש בפלטפורמות למכירה כמו EBAY, מרמלדה מרקט  או כל פלטפורמה למסחר אלקטרוני אחרת? כעיקרון, בוודאי, שזה אפשרי, יש לזה גם יתרונות מסוימים, אבל נדבר על חסרונות. קודם כל, כאשר בחרתם באתר משלהם, אתם הבוס ואתם אלו שיחליטו איך האתר יראה, מה ההיררכיה שתהיה בו, שזה דבר משמעותי. בנוסף, שימוש בכל פלטפורמה מסחרית כרוך בתשלום עמלות לאותה פלטפורמה ובדרך כלל גם תשלום עמלות נפרדות לאתרי סליקה/תשלום, ולפעמים גם עבור אבטחת מידע תצטרכו לשלם בנפרד. זה אומר, שבשביל לקבל רווח ממכירת המוצר, אתם חייבים לעלות את המחיר שלו. עד כמה זה שווה בזמן, שתחרות היא כל כך גבוהה, זו החלטה נטו שלכם. עוד דבר שחייבים להתייחס אליו זה – ברנד ומיתוג. כאשר אתם בוחרים בבניית אתר חנות משלכם – אתם מקדמים את ברנד שלכם. אומנם זה לוקח זמן, אבל זה צד ראשון ומשמעותי בכיוון הנכון.