למה חברות הייטק מקבלות הנחה בארנונה?

ארנונה- זה מס מוניציפאלי, שאמורים לגבות מכל בעלי הנכסים. כפי שרובם יודעים, תעריפי ארנונה רק עולים וכתוצאה מכך עולים גם הוצאות. כמובן, שה משמעותי למשפחות ובטח משמעותי עבור בעלי נכסים עסקיים. חשוב לדעת, שתעריפי ארנונה משתנים מרשות מקומית אחת לשנייה ונקבעים לפי מספר קריטריונים. בין הקריטריונים: מיקום של הנכס, גודל של השטח, סיווג ועוד. לכן חשוב לא לנסות להשוות תשלום ארנונה בין מכירים. אבל בתור בעל הנכס העסקי בהחלט חשוב לבדוק אם במקרה מגיע לכם הנחה בארנונה או פטור לתקופה מוגבלת. לצורך ביצוע בדיקה מומלץ לפנות לגורם מקצועי אשר מכיר את הנושא וגם עוקב אחרי השינויים וחידושים, כמו עורך דין ארנונה.

כמובן, שמומלץ שכל בעל העסק, אשר יש בבעלותו נכס, שמשמש לצורכי העסק, יבדוק את העניין. אבל על פי כמה וכמה חשוב לבצע את לבעלי חברות הייטק. כבר מספר שנים, רשויות מקומיות מקבלות היתרים להעניק הנחה בארנונה לחברות הייטק.  השאלה למה דווקא חברות הייטק מקבלות הנחה בארנונה, היא לגיטימית לגמרי. ראשי עיריות מאוד מעוניינים, להביא לשטחי העיר, מקומות עבודה נוספים, לפתח ולקדם את התעשייה, להקים מקומות עבודה חדשים וגם למשוך אוכלוסייה חדשה.

למה חברות הייטק מקבלות הנחה בארנונה

מי מתאים להגדרה של בית תוכנה?

כפי שכבר הזכרנו, יש מספר קריטריונים שלפיהם נקבע תעריף ארנונה ובניהם- סיווג. עסק יכול לקבל סיווג ארנונה אם הוא עומד מספר דרישות, כאשר אחת מהן מתקיימת בתנאי, שבית העסק מפתח תוכנה או תוכנות, אשר מהווים את ההכנסה העיקרית של ארגון או עסק. נציגי של רשויות מקומיות עוברים על הכל הנתונים של החברה ובודקים היטב שזה באמת ככך. כאן, הנקודה למחשבה, לכל בעלי העסקים שעדיין בתחילת הדרך ולא פתחו עסק אלא רק מתכוונים, חשוב לחשוב מראש באיזו צורה כדאי לרשום עסק וגם איך לתאר אותו. אילו כך, רצוי לפנות ולהתייעץ עם עורך דין לענייני ארנונה טרם פתיחה של העסק. עוד דבר חשוב, שחייבים לדעת, נכון להיום בכל רשות מקומית הגדרה מה זה בית תוכנה שונה, כך שכדאי לברר את הפרטים לפני.