לא מוצא קבצים במחשב – מה עושים?

כמעט כל אחד יכול להעיד על בעיות כאלו ואחרות אשר שהתרחשו בזמן עבודה עם המחשב ובמיוחד אנשים, שמחשב זה כלי עבודה עבורם. לעתים קרובות, זה באג, שיכול להסתדר לאחר כיבוי והדלקה של מחשב מחדש ולפעמים הבעיה היא יותר רצינית. למשל מחשב לא מזהה ולא מציג קבצים שנשמרו בדיסק קשיח או משמיע רעש מוזר. כל אלו יכולים להיות סימנים של בעיות רבות, אך לרב הם קשורים לתקלות בדיסק קשיח.

לא מוצא קבצים במחשב - מה עושים

הרי לא כולם יודעים שדיסק קשיח זה מערכת מאוד מסובכת ובמידה ואחד ממרכיבי התקלקל מחשב יכול להציג שגיא ולא לפתוח קובץ המבוקש או לחלוטין לא למצוא אותו. בין הסיבות שמביאות לתקלה מסוג זה יכולות להיות כיבוי לא תקין של מחשב או תקלה לוגית אחרת. אז אחד הדרכים למנוע את התקלות להקפיד על כיבוי מחשב תקין.

אבל, אם קרה מקרה ואכן המחשב שלכם תקול, כדאי שתדעו שניתן לבצע שחזור דיסק קשיח ולהציל את המידע ששמור ומאוחסן בו. לצורך זה אתם צריכים להניח ולא לעשות אף פעולה עם מחשב. למצוא חברה שמתמחה בשחזור מידע ויש לא מעט כאלו. מניסיון יכול לספר על חברת דוקטור דיסק. במקרה שלנו חברי עשו עבודה מהירה ומקצועית, שעזרה לצוות של משרד לחזור לעבוד די מהר.

חשוב לדעת, ששחזור נתונים ניתן לבצע כמעט ברב המקרים. לכן אפילו אם נראה לכם, שרמת הפגיעה מאוד חמורה עדיין אל תכנסו לפניקה. נכון להיום, מעבדות שמתעסקות בשחזור קבצים מצוידים לא רק בציוד הכי חדיש אלא גם בטכנולוגיות הכי מתקדמות. צוות מנוסה של מומחים יודע לזהות את התקלות וגם למצוא פתרון הולם בשביל להציל את המידע השמור בדיסק קשיח. אבל התנאי החשוב ביותר זה לא לנסות לבצע מניפולציות בצורה עצמאית.

נכון, יש לא מעט תוכנות מומלצות ברשת שמפורסמות כתוכנה לשחזור מידע, חלקן אפילו בחינם. אבל לרב מדובר בתקופת ניסיון או גרסת ניסיון, כך ששימוש בה יהיה מוגבל. אבל גרוע מכך, שאותן תוכנות יכולות לדרוס את הקבצים הקיימים בדיסק קשיח ואז גם במעבדה מקצועית צוות יתקשה לבצע את העבודה כנדרש. מסכנה: אם נקלעתם למצב שבו מחשב לא עובד כמצופה, תמצאו את החברה לשחזור מידע ותקפידו להיצמד להוראות שלהם. היום גם ניתן לשלוח לתיקון בלי לבזבז זמן אלא בעזרת שירות שליחויות מטעם אותה חברה.