לבנות אתר לבד או לפנות לאנשי מקצוע?

כאשר אתם מחליטים להקים אתר לעסק מתעוררות לא מעט שאלות. כמה זה יעלה? האם להשכיר שירות של בונה אתרים או חברה שמציעה שירות של בניית אתרים? אולי לנסות לעשות לבד לפי הדרכות חינמיות? איזה אחסון לבחור? איך לבחור דומיין טוב? ועוד ועוד ועוד….

אז לפני שאתם מתחילים להסתבך קבלו מספר טיפים שיעזרו לכם לקבל החלטה נבונה ומושכלת. קודם כל, נתחיל מי זה שהיום הפלטפורמה הכי נוחה והכי נפוצה לבניית אתר נקראת וורדפרס.  זו פלטפורמה שהיא מאוד גמישה, זאת אומרת שבעזרתה ניתן להקים מגוון רחב של אתרים או חנויות מקוונות. היא מאוד ידידותית למשתמש ולכן בהחלט עם קצת סבלנות וזמן ניתן ללמוד ולנהל אתר באופן עצמאי. בנוסף יש כל כך הרבה תוספים שונים, שיעזרו להקים אתר מושלם עם ההתאמה המלאה לדרישות שלכם.

לבנות אתר לבד או לפנות לאנשי מקצוע

יתרונות וחסרונות של הקמת אתר לבד

אם אתם מחליטים על הקמת אתר לבד אז יש סיכוי שתצליחו לעשות את זה בתקציב יותר נמוך, מאשר אם הייתם פונים לבוני אתרים מקצועיים. בטח ישר אתם חושבים: למה נאמר ש”יש סיכוי” הרי אתם לא צריכים לשלם לאיש מקצוע כמה אלפים, בשביל שיבנה לכם אתר, אז כבר חוסך הרבה. בתאוריה זה אכן נכון, אבל במציאות זה הכל מאוד יחסית. אם אתם, בעלי זיקה וידע טכנולוגי כלשהו ויודעים להסתדר עם מחשב ויודעים אנגלית, אז נכון שתהליך הקמת אתר לבד יעלה יותר זול ובהרבה. אבל אם אתם מסוג האנשים שעד עכשיו לא היה צורך להתעסק עם מחשב יותר מידי, אלה רק לבדוק מייל וחדשות ואולי לראות סרטים ולשחק במשחק, ועוד בנוסף האנגלית שלכם לא משהו, אז כדאי לחשוב. קורים מקרים, כאשר עושים טעיות ומשלמים על הדברים שבהמשך מתבררים שאין בהם שימוש או שקיים דבר זהה למשה אתם צריכים אבל בחינם ולא ידעתם. כמובן, שיש גם תשלום עבור חבילת אחסון אתרים וורדפרס ודומיין, אבל את זה תשלמו בכל מקרה, גם אם תחליטו לעשות לבד וגם אם תפנו לבונה אתרים. לפעמים חברות מציעות חבילות שכוללות גם אחסון אתר בפנים. נקודה חשובה: תבדקו אם אתם תהיו הבעלים של חבילת אחסון ובמידה ותחליטו בהמשך לשנות אחסון תוכלו לבצע את זה בקלות.

גורם הזמן גם יהווה פקטור בקבלת ההחלטה, מכיוון שבדרך כלל לאיש מקצוע יידרש פחות זמן לביצוע עבודה.

עניין של התוצאה הסופית. אם אתם פניתם לאיש מקצוע אז סביר להניח שתוצאה שתקבלו תהייה יותר מקצועית מאשר תעשו את זה לבד.

אבל חשוב לציין שאם אתם חודרי מוטיביציה וממוקדי מטרה אז בסופו של התהליך אתם תגיעו לתוצאה ולאתר משלכם. אולי בפעם ראשונה הוא לא היה כל כך מושלם אבל את הידע והניסיון שתקבלו יעזרו לכם לנהל ולשדרג אותו לפי הצורך.