מחשב נתקע ולא מגיב – כך תשחזרו את המידע החשוב.

מחשב כבר מזמן מהווה חלק בלתי נפרד מחיינו. לכן, כאשר משהו הולך לא כסדרה רמת הלחץ עלה עד השמיים. תארו לעצמכם רק לשנייה, שמחשב אינו מגיב לכל הפקודות, שאתם מנסים לתת לו – זה נראה כסצנה מסרט האימה. בראש ישר רץ תסריט, שהפרויקט שעמלתם עליו רבות נאבד, מה נגיד ללקוח, שמחכה לסקיצות ותוצאות? הצילו! מה עושים?

מאז התקדמות הטכנולוגיות והופעות בעיות הדומות, השוק הטכנולוגי הוצף בכל מיני תכוניות מגוונות לצורך שחזור מידע וגם חברות או מעבדות מקצועיות, שמספקות שירותי שחזור מידע ותשמחו לעזור לכם. כן, גם המקום, לציין, שלעתים כל ניסיון שלכם לבצע שחזור מידע עצמאי יכול להביא לאיבוד נתונים מוחלט, ובמקרה כזה גם מעבדה כבר לא תוכל לעזור. אז תזכרו! כלל ראשון, אם אתם מזהים תקלה במחשב ויש לכם מידע חשוב, ששמור רק בזיכרון של מחשב – תעזבו את המחשב כמו שהוא, אל תנסו ללחוץ על כל מיני כפתורים בתקווה, שהכל יסתדר ויעבוד ותצלצלו לחברה לשחזור מידע. אם בכל מקרה, אתם רוצים נואשים לנסות לשחזר את המידע לבד, תתייעצו קודם עם מישהו מקצועי, שיש לו ניסיון בעניין.

מחשב נתקע ולא מגיב - כך תשחזרו את המידע החשוב.

ברשת ישנן מגוון תוכנות לשחזור מידע, חלקן חינמיות וחלקן בתשלום. בין הפופולריות והמומלצות ביותר תמצאו: RECUVA , ENCOPY,  DATARECOVERY, EASY RECOVERY ועוד.

אבל אם המצב הקטסטרופאלי עוד לא קרה, אז אין שום סיבה שתצטרכו לחפש עזרה במעבדות לשחזור מידע. לשם כך, תכירו את שירותי הגיבוי. הדרך הכי בטוחה ונוחה שבה תוכלו לבצע שמירת מידע – היא בעזרת גיבוי בענן. אומנם השירות של גיבוי בענן בדרך כלל ניתן תמורת תשלום, אבל זה שווה את ההשקעה. גיבוי בענן נעשה באופן אוטומטי, לאחר שאתם תרכשו אותו. גיבוי נעשה בתדירות יומית לשני מקומות במקביל. אחד – זה שרתים מאובטחים של אמזון והשני – גיבוי מקומי. בעזרת שירותי גיבוי במקרה  הצורך, ניתן לשחזר את המידע עד 10 גרסאות אחרונות.

כאשר מדובר על מידע ואחסון מידע, תמיד מתעוררת שאלה: “מה קורה בעניין של אבטחת מידע?” אז בדרך כלל, המידע מוצפן ולכן אין לכם מה לדאוג. בכך, אין תחליף לרכישת שירותי גיבוי, שיבוצע על בסיס אוטומטי ומסודר, בתדירות יומית.

אבל, במקרה ונקלעתם לסיטואציה החמורה ביותר, תהיו אופטימיים. פנו ישר למומחים בנושא שחזור מידע, להם יש את כל הכלים, את הידע ואת הניסיון על מנת לבצע שחזור של נתונים חשובים. לא משנה מה תהיה הסיבה לתקלה במחשב זכרו, שאת המידע ניתן להציל.